![](https://i1.wp.com/www.stratilio.gr/wp-content/uploads/2019/06/64782550_10218078237961301_3097164499841449984_o.jpg?fit=720%2C540&ssl=1)
Το τρεμούλιασμα που συνοδεύει τον παφλασμό των κυμάτων, το ελάχιστο κενό διάστημα ανάμεσα σε δύο θαλασσινές ανάσες, η αβέβαιη ησυχία λίγο πριν το σκάσιμο στην αμμουδιά, όλα συνηγορούν στη ρυθμική επανάληψη της φυσικής αρμονίας.
Είναι το πιο επιδραστικό καταπραϋντικό, ότι ο κόσμος συνεχίζει την ανέμελη πορεία του, και το πιο ηχηρό προειδοποιητικό, ότι ο χρόνος συνεχίζει να καταβροχθίζει τις στιγμές της ευτυχίας μας…